MŠ Hlubčická, Krnov

Z našich akcí

Vážení rodiče,

vzhledem k výskytu Covidu-19 je třída Ježečků od zítřka 9.12.2021 v POVINNÉ  KARANTÉNĚ. Pokud půjdete s dítětem na PCR test a dítě bude negativní, může dítě do MŠ nastoupit. Pokud PCR test dítě nepodstoupí, karanténa trvá do 20.12.2021. Strava bude dětem odhlášena do konce týdne. Jinak si obědy přihlaste prosíme podle situace. OČR vystavuje pediatr. Děkujeme všem za pochopení.

  1. INFORMAČNÍ NEJASNOSTI VE ŠKOLÁCH

Na základě nejčastější dotazů a problémových situacích v uplynulém týdnu připravili pro školy infoleták, jehož primárním cílem je usnadnit a zpřehlednit komunikace se zákonnými zástupci. Leták naleznete v příloze a na https://www.edu.cz/covid-ve-skolach-kdo-o-cem-rozhoduje/ je k němu ještě podrobnější výklad a konkrétní odkazy.

  • kdo nařizuje protiepidemická opatření
  • nařizování a ukončování karantény
  • vydávání OČR
  • podmínky pro povinnou distanční výuku

 

  1. MIMOŘÁDNÉ UZAVŘENÍ ŠKOLY

Krajské hygienické stanice aktuálně často odmítají uzavírat i velmi výrazně covidem zasažené školy. Školy se pak dostávají do situace, kdy nejsou schopny zajistit provoz, ale zároveň nemohou zavřít. Pokud škola vyčerpala ředitelské volno a KHS odmítla zařízení uzavřít, nabízí MŠMT ředitelům jako krizové řešení možnost požádat o změnu organizace školní roku. Vše je přehledně na https://www.edu.cz/methodology/zadost-o-odlisnou-organizaci-skolniho-roku/

Ředitel žádost projedná se zřizovatelem, vyplní na webu MŠMT jednoduchou online žádost, vygeneruje pdf, pošle datovou schránkou a MŠMT v rámci hodin, nejpozději do druhého dne žádost schválí. Pro urychlení doporučujeme paralelně poslat také kolegyni L. Vejříkové na email lenka.vejrikova@msmt.cz.

V případě takovéhoto postupu má škola de facto vyhlášeno „ředitelské volno“, rodiče žáků do 10 let mají nárok na OČR (nepředvídaná událost). Distanční výuka během uzavření není povinná a není možné ji dle zákona nařídit. Je však na škole, zda i v době uzavření dětem možnost společné práce na dálku nabídne.

Informace MŠMT pravidelně aktualizuje na https://www.edu.cz/covid-19/ a také je zveřejňuje a na dotazy ředitelů odpovídá na https://www.facebook.com/stredniclanek

 

Současně dovolte, abychom Vás upozornili na následující sdělení MŠMT.

MŠMT vydalo aktuální informace pro školy a školská zařízení s účinností od 15. 11. 2021 k ochranným prostředkům a povinnému testování MŠMT vydalo aktuální informace pro školy a školská zařízení s účinností od 15. 11. 2021 k ochranným prostředkům a povinnému testování – edu.cz.

 

S přáním pevného zdraví

 

Milí rodiče.

Rádi bychom vás informovali o tom, že rekonstrukce MŠ stále pokračuje. V současné době se pokládá PVC a dodělávají se finální práce. Předpokládaný termín stěhování zatím není stanoven, ale věříme, že do konce listopadu budeme zase v naší “krásné, nové školičce”. Moc se na to těšíme.

V pondělí 18.10.2021 v 10.15 hodin proběhne v MŠ focení dětí ve všech třídách na téma ” Ledová zima”. Nezapomeňte prosíme na vhodné oblečení.

Ve středu 6.10.2021  proběhne v MŠ pro děti akreditovaný projekt  “Zdraví dětem”. Jedná se o program primární prevence nazvaný Zkus To Zdravě. Projektový den začíná v  8.00 – 9.30 ve třídě Ježečků na téma: ” Jak se Zdravík seznámil s Jedlíkem”. A v 9.30 – 10.30 ve třídě Broučků na téma: ” Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa “. Děti obdrží diplomy, omalovánky a pexesa s postavičkami z pohádek. Projekt je hrazený ze Šablon. Těšíme se s dětmi na zajímavé zážitky.

Vážení a milí rodiče, 😊
blíží se začátek školního roku, a proto bych vás chtěla informovat o organizaci nástupu dětí do naší MŠ.
Vzhledem k pokračující rekonstrukci podlah v MŠ Hlubčická bude provoz mateřské školy zahájen od 1.9.2021 na Základní škole Žižkova Krnov. V těchto prostorách je provoz MŠ zajištěn již od června a je maximálně přizpůsoben potřebám dětí. Ráda bych vás ujistila, že jsou dodržovány všechny bezpečnostní a provozní podmínky tak, aby vyhovovaly dětem a rodiče byli spokojeni. 😊😊😊
Nástup přihlášených dětí je 30.8.2021 od 6.00 – 16.00 hodin.
Pro nově přihlášené děti jsme nachystali adaptační dny 30.- 31.8.2021 od 8.00 – 12.00 hodin, kdy si můžete prohlédnout prostory, s dětmi si ve třídě pohrát a seznámit se s učitelkami a organizací provozu.
Těšíme se na vás a za všechny zaměstnance vám přeji hezký zbytek léta. 🌞
Bc. Alena Klohnová
ředitelka MŠ

Milí rodiče,

blíží se konec školního roku, a proto vám chceme poděkovat za vaši přízeň a trpělivost v tomto netypickém školním roce. Školní rok pro nás končí ve středu 30.6.2021 na ZŠ Žižkova. Pro přihlášené děti je umožněn provoz od 1.7. do 16.7.2021 na MŠ Mikulášská. V srpnu zahajujeme provoz 30.8.2021 zatím na ZŠ Žižkova. O aktuální situaci týkající se rekonstrukce naší školky vás budeme informovat.

Vážení rodiče a milé děti! Přejeme vám  krásné a pohodové prázdniny plné sluníčka a vodních radovánek a v září se na vás moc těšíme.

Vážení rodiče, vzhledem k očekávané rekonstrukci podlah v celé MŠ se budeme stěhovat na Základní školu Žižkova. Od pátku 4.6.2021 od 10.00 hodin proběhne stěhování veškerého nábytku, hraček apod. z celé MŠ. Prosíme všechny rodiče, kteří mají možnost si své dítě ponechat doma, ať tak učiní. Pro ostatní děti zajistíme běžný provoz.

Dále vás PROSÍME, pokud můžete být při stěhování nápomocni, velmi to přivítáme. Jedná se tedy o pátek 4.6.2021 od 10.00 a podle potřeby o sobotu 5.6.2021. Všem dobrovolníkům už nyní DĚKUJEME.

Vzdělávání dětí začne v pondělí 7.6.2021 na Základní škole Žižkova v budově pro 1.stupeň v přízemí od 6.00  do 16.00 hodin. Domluvené focení 7.6.2021 tedy proběhne již v těchto prostorách. Maminky, nemějte obavy, všem dětem připravíme příjemné prostředí a podmínky tak, jak jsou děti zvyklé. Děkujeme za vaše pochopení a podporu.