MŠ Hlubčická, Krnov

Hned první zářijový den nového školního roku jsme měli s dětmi na naší přírodní zahradě MŠ Hlubčická v Krnově nádherný zážitek.

Děti si všimly,že na dřevěné houpačce je něco zvláštního.”Paní učitelko,co je to za zvířátko?”Byla to nádherná velká housenka,která měla světle zelenou barvu , po těle sedm červenobílých šikmých proužků a na zadečku se vyjímal velký zahnutý bodec,který vypadal jako roh. Pomocí obrázků motýlů a housenek,encyklopedie a internetu jsme s dětmi zjistily,že jde o housenku velkého nočního motýla lišaje smrtihlava z čeledi lišajovitých,který se u nás vyskytuje velmi vzácně. Po poradě s ekologem jsme housenku opatrně sundaly z dřevěné konstrukce houpačky a odnesly ji s dětmi do křoví na trávu,aby se mohla zakuklit. Potom jsme si s dětmi povídaly o tom,jak se housenka zakuklí a po čase z kukly vyleze nádherný motýl,kterého musíme chránit. Pro nás všechny to byl velký zážitek. Měly jsme velkou radost z toho,že naše přírodní zahrada je vhodným prostředím pro tak krásného a vzácného motýla jako je lišaj smrtihlav.