MŠ Hlubčická, Krnov

Ve středu 13.5.2015 se děti ze třídy Broučků a Ježečků vypravily na celodenní výlet do Ostravy – Vítkovic poznávat jak se rozvíjel svět techniky. V 8.15 na nás čekal před mateřskou školou autobus, který zajišťovala firma autobusy Tihelka a pan řidič nás plynulou a bezpečnou jízdou dopravil do Ostravy a zpět. Od 10.00 nás čekal Svět techniky. V areálu bývalých železáren,  vzniklo nové centrum, které hravou formou dětem představuje zajímavosti vědy a techniky. Všechny děti se po příjezdu rozprchly v Dětském světě, kde si vyzkoušely “práci”  jako je Dílna, Autoservis, Lékař, TV studio nebo Kuchyně s Farmou a dále velké Staveniště a bludiště Pohádkového lesa, které děti s Vodními hrátkami využily nejvíce. Po občerstvení typicky turistickým obědem – chleba s řízkem od paní kuchařky a dobrotami od maminek, jsme se  vydali poznávat vývoj technického světa. Malý svět techniky – U6 odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po současnost. Děti si zde mohly vyzkoušet  celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí, ale i ve světě. Unaveni, ale spokojeni jsme se vrátili všichni v pořádku domů.