Ve spolupráci s MÚ Krnov – Odborem životního prostředí nás ve čtvrtek 6.2.2020  v mateřské škole Hlubčická navštívila paní Ing. Pavla Hájková. Děti byly pomocí prezentace seznámeny s tím, jak je důležité nejen třídit odpad, ale také jak předcházet tvorbě nadměrného množství odpadu. Paní Hájková dětem názorně ukázala pytlíky na ovoce a zeleninu ušité ze záclony, plátěné ubrousky na svačinu nebo plátěné tašky na nákupy, které by měly nahrazovat „igelitky“. Beseda byla v přátelské a pohodové atmosféře. Děti kladly zajímavé otázky a bylo vidět, že je toto téma zajímá. Jsme rádi, že se v rámci programu EKOŠKOLA  snažíme třídit odpad i v naší mateřské škole, a že se tak společně s dětmi můžeme v malé míře podílet na ochraně životního prostředí.