MŠ Hlubčická, Krnov

V úteý 11.6.2019 se pro děti ze třídy Broučků a Ježečků uskutečnil výlet do malé soukromé firmy VITAMINÁTOR. Projektový den den byl připraven v rámci projektu Za novým poznáním II. – Šablony.

Vzhledem k tematickému nastavení mateřské školy na ekologickou výchovu a tématu JÍDLO,  jsme využili nabídky  firmy Vitaminátor k exkurzi. Cílem bylo názorně a zábavně ukázat hlavní cíle environmentálního přístupu šetrné zemědělské činnosti v přírodě. Děti získaly znalosti o šetrných způsobech hospodaření na zemědělské půdě tvořené ovocnými sady, ornou půdou, lesy a rybníky.

Nejprve jsme se seznámili s paní Petrou, která nás provázela tímto zajímavým podnikem. Ukázala nám suroviny, ze kterých se šťáva lisuje a ochutnali právě vylisovanou z jablek a červené řepy…mňam…Procházka byla doprovázena zajímavým výkladem průvodkyně Petry, která nás vzala na naučnou sadařovu stezku s  plněním zajímavých úkolů.  Děti i paní učitelky záskaly spoustu nových poznatků a informací uvedených na informačních a interaktivních tabulích.

V krásném počasí jsme si výlet opravdu užili, děti byly odměněny krásnou medailí a vzorky produktů firmy. Unavení, ale spokojení jsme se všichni vrátili do mateřské školy, kde nás paní kuchařka už vyhlížela s obědem :-))